Glaspoort sluit eerste woning in Suwald aan op glasvezel
Direct naar hoofdinhoud
Lokaal nieuws

Glaspoort sluit eerste woning in Suwald aan op glasvezel

De aanleg van het glasvezelnetwerk van Glaspoort in de kernen van Tytsjerksteradiel vordert. De graafwerkzaamheden zijn voor een groot deel afgerond. De tweede fase is begonnen: het daadwerkelijk aansluiten van woningen en gebouwen op het nieuwe glasvezelnetwerk. In Suwald was dat bij de familie Roskam. 

Wie door de straten van Suwald en de andere kernen loopt, ziet op veel plekken oranje sprietjes uit de grond steken. Deze sprietjes zijn geen afval of vergeten materiaal, maar vormen een belangrijk onderdeel van de aanleg van glasvezel. Ze zijn zichtbaar zodat de monteurs eenvoudig de glasvezelkabels kunnen vinden om hiermee de woningen aan te sluiten.

Twee fasen in de aanleg

“De aanleg van glasvezel gebeurt in twee stappen.” legt Jasper de Zwart van Glaspoort uit. “Eerst leggen we het netwerk aan in de straat, waarbij we graven en kabels leggen. In de tweede fase sluiten we de woningen aan op dit netwerk. Dat laatste kost meer tijd, omdat we per woning moeten werken. Onze monteurs gebruiken de sprietjes om de glasvezel naar binnen te brengen en om een aansluitpunt te maken.” In totaal wil Glaspoort bijna 8000 huishoudens aansluiten op het glasvezelnetwerk. Hiervoor verricht aannemer Allinq ongeveer 137 km aan graafwerk en leggen zij bijna 200 km aan glasvezel in de grond.

Aansluiten op afspraak

De eerste woning is aangesloten op glasvezel. Dit is altijd een feestelijk moment. De eerste aansluiting in Suwald was bij de familie Roskam. Zodra een woning aan de beurt is, ontvangen bewoners een brief met een voorgestelde afspraak. De monteur plaatst de glasvezelaansluiting op de afgesproken plek in huis.

Over Glaspoort

Glaspoort is een joint venture van KPN en pensioenfonds ABP. Met die joint venture versnelt zij de glasvezelaanleg in Nederland. Glaspoort gaat de komende jaren circa 1,5 miljoen huishoudens en bedrijven voorzien van een toekomstvaste glasvezelaansluiting. Wat Glaspoort betreft wordt glasvezel de standaard. 

Aansluiting Suwald